Jak správně vybrat pracovní plošinu
Víte, že budete v blízké době potřebovat pracovní plošinu s lineárním vedením, ale nevíte, jak si ji vybrat? Poradíme Vám, jak na to.
Koupit nebo pronajmout?
Je důležité si nejprve rozmyslet, zda si chceme pracovní plošinu kupit a nebo pronajmout. Pořízení takovéto plošiny není levná záležitost, proto bychom se měli zamyslet, zda máme pro koupenou plošinu dostatek využití. Pokud plošinu potřebujeme pouze dočasně, je možná lepší variantou si plošinu pronajmout případně koupit z bazaru. V případě nákupu z bazaru je však důležité si dát pozor na to, zda je plošina v dobrém stavu.
Pozor na technické parametry
Je dobré znát všechny požadavky, které na plošinu budete mít a v jakém prostředí se bude nejčastěji využívat. Při výběru plošiny je dobré se zaměřit na parametry koše a také na jeho rozměry. Je důležité také zkontrolovat pracovní výšku, boční rozsah, čas zdvihu a celkovou hmotnost plošiny a také její hlavní rozměry.
Mechanismus zvedání
Neměli byste také zapomenout na vybrání vhodného zvedacího mechanizmu podle toho, jaké úkony očekáváte, že bude plošina provádět. Existuje mnoho typů plošin:
Sloupové plošiny, které se využívají nejvíce pro práci v halách či jiných vnitřních prostorách pro práci ve výškách do 12 m.
Nůžkové plošiny se nejčastěji využívají ve stavebnictví, průmyslu a energetice. Tyto plošiny jsou schopny dosáhnout výšky až 28 m.
Kloubové plošiny jsou kombinací kloubových a také teleskopických plošin, díky čemuž jsou mnohem flexibilnější.
Největší výhodou teleskopických plošin je jejich velký boční dosah. Také dosáhnou výšky až 43 m a jejich boční rozsah je až 22 m.
Podobně jsou na tom i přívěsné plošiny. Tyto plošiny dosahují výšky až 30 m, jejich boční dosah je 18m.
A co s nepotřebnou plošinou?
Můžete ji prodat do bazaru nebo do specializovaných prodejen, které se výkupem plošin zabývají a jsou schopny jim zajistit dobrý servis.