Bezpečnostní turnikety a co jste o nich nevěděli
A přece se točí! Turnikety měl v oblibě každý z nás již od útlého věku. V té době jsme je sice museli tlačit, ale když se objevily ty automatické s lineárním vedením, tak to byla řádná pecka. V dnešní době již jsou automatické dveře norma, platí to v hlavně vysoce frekventovaných místech. V dnešním článku se ale budeme bavit o odnoži těchto turniketů, a to jsou bezpečnostní turnikety.
Proč nepoužívat jen vrátnici?
Protože při používání vrátnice je nutné, aby byla neustále obsazena člověkem, který bude kontrolovat všechny průchozí. Pokud namísto toho budete mít instalovaný turniket, tak jej vždy můžete spustit pouhým čipem a započít otáčecí cyklus. Tyto turnikety se dají využít i pro placené vstupy, vídáme je například v metru, při vstupu do placených sekcí jako například toalety atd. Velké turnikety jsou vhodné do zabezpečených prostorů i z důvodu dělené klimaticky odlišných prostředí, takže nedochází ke ztrátě tepla.
Jak turnikety mohou pomoci mě?
Nejspíš nijak. Rozhodnutí o umístění turniketu dělá buďto správce budovy nebo architekt či projektant. Jeho funkce se předpokládá právě v místech, kde je potřeba dodržovat bezpečnostní podmínky pro vstup či u již zmíněných placených sekcí budov. Jednoduché manuální turnikety pak můžete najít v samoobslužných prodejnách, kdy se točí jen jedním směrem a zabraňují snadnému úprku případným zlodějům.
Pokud bych chtěl bezpečnostní turniket, kde jej seženu?
Bezpečnostní turnikety neseženete v Obi, ale tam byste je také neměli hledat. Pokud chcete opravdovou záruku kvality, obraťte se na společnost Spedos, která kromě samotných turniketů dodává veškeré dveřní a vratové systémy, ať už pro personální, tak průmyslové vstupy. Dále si můžete vyžádat i BIM objekty a veškerou dokumentaci do projektového návrhu.